Menu
ﺳﻪشنبه, 14 آذر,1402

ما که هستیم

به منظور حمایت، تسهیل و تسریع در سرمایه‌گذاری در استان، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در راستای اهداف مندرج در قانون و آیین‌نامه اجرایی تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی، مصوب ۱۳۸۰و مصوبه هیئت وزیران به شماره ۴۴۴۵۸/۲۶۹۸۶ مورخ 8/2/1389جهت اعمال نمایندگی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در سطح استان تشكيل گرديدخ است.

رییس این مرکز استاندار و نائب رییس آن مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان است. این مرکز کانون مراجعه سرمایه گذاران خارجی در هر استان است و سرمایه گذاران خارجی که درخواست دریافت مجوز سرمایه گذاری خارجی، ثبت سرمایه خارجی، دریافت اقامت یا دیگر موارد مرتبط را داشته باشند، می توانند به این مرکز مراجعه نمایند.

هر چند طبق قانون این مرکز وظیفه پیگیری امور مرتبط با سرمایه گذاری خارجی را بر عهده دارد اما به واسطه دستور رییس مرکز، یعنی استاندار امور مرتبط با سرمایه گذاران داخلی شاخص استان نیز در اینجا پیگیری می شود.

این مرکز علاوه بر پیگیری امور اداری سرمایه گذاران، مواردی همچون ارائه مشورت های لازم به سرمایه گذاران، شناسایی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری استان، معرفی مشوق های سرمایه گذاری، بهبود فضای کسب و کار و ... را نیز انجام می دهد.

هم اکنون نمایندگانی از حدود 30 دستگاه اجرایی استان برای همکاری با مرکز انتخاب شده اند و پیگیری اموری که مرکز به آنها محول می کند را بر عهده دارند. تصاویر و مسیرهای ارتباطی با آنها در بخش نمایندگان تام الاختیار دستگاه های اجرایی قرار داده شده است.

 

دی ان ان